07 zgłoś się: Zamknąć za sobą drzwi (19/21)

07 zgłoś się

odc. 19/21: Zamknąć za sobą drzwi

7.3/10
serial kryminalny Polska 1987   od 12 lat
Występują:Bronisław Cieślak, Piotr Fronczewski, Jerzy Rogalski, Zdzisław Tobiasz
Reżyseria:Krzysztof Szmagier
W skrócie:Kopiński, emerytowany nowojorski policjant, spotyka w Polsce gangsterów z USA. Przestępcy również go rozpoznają i usiłują zlikwidować. Borewicz włącza Kopińskiego do akcji przeciwko nim.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Porucznik Sławomir Borewicz (Bronisław Cieślak), śledczy komendy MO, wraca z placówki w Wielkiej Brytanii i zostaje skierowany do pracy w wydziale. Prowadząc kolejne dochodzenia, udowadnia, że jest błyskotliwym, często sięgającym po niekonwencjonalne metody detektywem. Jednocześnie cieszy się powodzeniem wśród kobiet. Współpracują w nim sierżant Ewa Olszańska (Ewa Kuzyk-Florczak), a następnie sierżant Anna Sikora (Hanna Dunowska).

W tym odcinku

Paweł Kopiński, emerytowany policjant nowojorski, w trakcie podróży do Polski spotyka znajomych gangsterów amerykańskich, "Cappuccino" i Krantza. Przestępcy również poznają niewygodnego świadka ich wyprawy i usiłują go zlikwidować. Porucznik Borewicz pozwala Kopińskiemu śledzić gangsterów. Okazuje się, że w leśniczówce na Mazurach czeka na nich grupa jugosłowiańskich i tureckich przemytników. Kopiński zatapia łódź i niszczy samochody przemytników, Borewiczowi zaś udaje się aresztować jugosłowiańską grupę. Adolf Krantz ginie z ręki Kopińskiego, jednak "Cappuccino" ucieka. Kopiński dopada go w lesie i proponuje mu wspólną ucieczkę do Szwecji porwanym samolotem. Nowojorski policjant prosi Borewicza, aby wstrzymał pościg. Ostatnią rundę walki z gangsterem chce rozegrać po swojemu.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także