x
Zakochaj się w Polsce: Szydłowiec (25)

Zakochaj się w Polsce: Szydłowiec (25)

magazyn Polska 2016   od 7 lat
W skrócie:Tomek Bednarek odwiedza Szydłowiec, w którym znajdują się zasoby cennego piaskowca. Za czasów dynastii Piastów i Jagiellonów był prężnym ośrodkiem ze względu na szybki rozwój handlu i rzemiosła.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Tomek Bednarek odwiedza Szydłowiec, w którym znajdują się zasoby cennego piaskowca. Za czasów dynastii Piastów i Jagiellonów był prężnym ośrodkiem w kraju przede wszystkim ze względu na szybki rozwój handlu i rzemiosła. W mieście można podziwiać wspaniałe zabytki, a także unikatową na skalę światową kolekcję ludowych instrumentów muzycznych oraz dawnych polskich samochodów i motocykli.