x
Zakochaj się w Polsce: Kraków Podgórze (265)

Zakochaj się w Polsce: Kraków Podgórze (265)

magazyn Polska 2022   od 7 lat
W skrócie:Prowadzący zwiedza krakowskie Podgórze, gdzie znajduje się wzgórze Lasoty, na którym mieści się kościółek św. Benedykta. To tutaj co roku we wtorek po Wielkanocy odbywa się święto Rękawka.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Prowadzący zwiedza krakowskie Podgórze, gdzie znajduje się najprawdopodobniej najstarsza budowla tego miasta, czyli Kopiec Kraka, a także wzgórze Lasoty, na którym mieści się kościółek św. Benedykta. To tutaj co roku we wtorek po Wielkanocy odbywa się, nieprzerwanie od średniowiecza, święto Rękawka. Podgórze to niestety także miejsce naznaczone II wojną światową. Znajdował się tam niemiecki obóz pracy przymusowej, w którym osadzono ludność zlikwidowanego krakowskiego getta. Filie obozu funkcjonowały też w zakładach przemysłowych, np. w należącej do Oskara Schindlera fabryce Emalia, gdzie dzisiaj działa oddział muzeum Krakowa poświęcony wojennej historii miasta.

Zobacz także