×
Zakochaj się w Polsce: Nowy Sącz (48)

Zakochaj się w Polsce: Nowy Sącz (48)

magazyn Polska 2017   od 7 lat
W skrócie:Tomasz Bednarek odwiedza Nowy Sącz. Miasto ma bogatą historię oraz malowniczą starówkę. O królewskiej przeszłości świadczą ruiny zamku, wzniesionego na polecenie Kazimierza Wielkiego w połowie XIV w.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

Tomasz Bednarek odwiedza Nowy Sącz. Miasto ma ponad siedem wieków historii, niezwykłą przyrodę wokół oraz malowniczą starówkę, której sercem jest duży rynek - drugi pod względem wielkości w Małopolsce. O królewskiej przeszłości Nowego Sącza świadczą ruiny zamku, wzniesionego na polecenie Kazimierza Wielkiego w połowie XIV wieku. Warta uwagi jest Bazylikę św. Małgorzaty oraz Sądecki Park Etnograficzny, w którym zgromadzono 70 oryginalnych budowli, przeniesionych z całego regionu. W pobliżu Nowego Sącza znajduje się o kilka dekad starsze, bratnie miasto - Stary Sącz, będące niegdyś ważnym punktem na szlaku handlowym. Pamiątką dawnych czasów jest świetnie zachowany średniowieczny układ rynku.

Zobacz także