x
Zakochaj się w Polsce: Lanckorona (215)

Zakochaj się w Polsce: Lanckorona (215)

magazyn Polska 2020   od 7 lat
W skrócie:W Lanckoronie czas jakby się zatrzymał. Ta malownicza wieś kiedyś była miastem. Pamiątką po tamtej epoce jest centralnie położony rynek, który okalają chaty. Przy dobrej pogodzie widać stąd Tatry.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Tomasz Bednarek udaje się w różne zakątki Polski, by pokazać niezwykłe zabytki, naturę, miejsca i nietuzinkowych ludzi. Odwiedza miejsca, o których niewiele osób słyszało. W każdym z nich prowadzący zdobywa też nowe umiejętności - uczy się konserwować zabytki, wiosłować czy walczyć na miecze. Jego opowieści uzupełniają liczne anegdoty, legendy i ciekawostki. Widzowie zobaczą najbardziej spektakularne zdjęcia lotnicze i timelapsy, które stanowią istotny element każdego odcinka.

W Lanckoronie czas jakby się zatrzymał. Ta malownicza wieś kiedyś była miastem. Pamiątką po tamtej epoce jest centralnie położony rynek, który okalają drewniane chaty. Plac ma nachylenie około 9,5%, co czyni go najbardziej stromym miejscem na całym Bursztynowym Szlaku. Przy dobrej pogodzie widać stąd Babią Górę, a nawet Tatry.

Zobacz także