Zagadki kryminalne panny Fisher: Duch w operze (6)

Zagadki kryminalne panny Fisher: Duch w operze (6)

(Miss Fisher's Murder Mysteries: Ruddy Gore)

serial kryminalny Australia 2012
Występują:Essie Davis, Nathan Page, Hugo Johnstone-Burt, Ashleigh Cummings
Reżyseria:David Caesar
W skrócie:Spóźniona do teatru Phryne ratuje z rąk bandytów starszą kobietę i jej przystojnego wnuka. Wkrótce na deskach opery umiera jeden z aktorów. Trop prowadzi do chińskiej społeczności Melbourne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 8 października
za 12 dni
17:30 Epic Drama

Opis

Akcja serialu toczy się w latach 20. w Melbourne. Jego bohaterką jest wyzwolona i zamożna Phryne Fisher (Essie Davis), która dostaje się w sieć zagadek kryminalnych. Zaradna i pewna siebie młoda kobieta nie spocznie, póki ich nie wyjaśni. Phryne zawsze staje po stronie biednych i słabszych. Jest też obrończynią praw kobiet. Na jej drodze pojawia się przystojny rosyjski tancerz Sasha De Lisse (Kristof Piechocki) oraz detektyw Jack Robinson (Nathan Page). Ważne miejsce w życiu panny Fisher zajmuje także pokojówka Dot (Ashleigh Cummings). Serial powstał w oparciu o cykl powieści detektywistycznych autorstwa Kerry Greenwood.

W tym odcinku

Biegnąc spóźniona do teatru, Phryne ratuje z rąk bandytów starszą kobietę i jej przystojnego wnuka Lin Chunga. To jednak nie koniec dramatycznych wydarzeń tego wieczora. Na deskach opery umiera bowiem jeden z aktorów. Panna Fisher postanawia przyjrzeć się sprawie. Trop prowadzi do chińskiej społeczności Melbourne i szajki handlarzy opium. Phyryne zastanawia się, co może łączyć ich z aktorami teatru.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także