Wojenne dziewczyny (4)

Wojenne dziewczyny (4)

serial historyczny Polska 2016   od 12 lat
Występują:Vincenz Wagner, Marta Mazurek, Krzysztof Wach, Vanessa Aleksander
Reżyseria:Michał Rogalski
W skrócie:Ewka i jej przyjaciółki kradną skrzynie z bronią. Obserwuje ich Franz, który nie przerywa akcji. Niespodziewanie w magazynach pojawia się Kirsch. Franz zabija esesmana, ale zostaje ciężko ranny.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Marysia dowiaduje się, że ludzie Franza pilnują ciężarówek z bronią. Esesman Kirsch, przyjaciel rodziny Niemca, zabiera ich do getta. Marysia o mały włos nie traci życia. Pod nieobecność Witolda Ewka i jej przyjaciółki kradną skrzynie z bronią. Całą sytuację obserwuje Franz, ale nie przerywa akcji. Niespodziewanie w magazynach pojawia się Kirsch. Franz zabija esesmana, ale zostaje ciężko ranny. Przypadkowa kradzież Ewki doprowadza do kłótni między przyjaciółkami. Podczas pobytu w szpitalu Franz zbliża się do Marysi. Niebawem dziewczyna poznaje Niemca Dietricha, który składa jej pewną propozycję. Do domu Szczęsnych wpadają Niemcy. Franz niebawem umiera.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)