Wojenne dziewczyny (8)

Wojenne dziewczyny (8)

serial historyczny Polska 2016   od 12 lat
Występują:Paweł Ławrynowicz, Marta Mazurek, Kamil Szeptycki, Vanessa Aleksander
Reżyseria:Michał Rogalski
W skrócie:Do spółdzielni, w której od niedawna pracuje Ewka, wpadają gestapowcy. Alfons przekazuje jej broń, którą dziewczyna ukrywa pod spódnicą. Knyst, który przechwycił raport Irki, wzywa ją do siebie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Opowieść o trudnych latach okupacji hitlerowskiej z perspektywy trzech młodych kobiet: Irki (Marta Mazurek), Ewki (Vanessa Aleksander) i Marysi (Aleksandra Pisula). Stojąc na progu swojego dorosłego życia, muszą zmierzyć się z okrucieństwami II wojny światowej. Przygotowywane od dzieciństwa do życia według standardów swego środowiska, nagle stają bezbronne wobec potężnych sił zła. Włączają się jednak w dramatyczną walkę przeciwko okupantowi.

W tym odcinku

Do spółdzielni, w której od niedawna pracuje Ewka, wpadają gestapowcy. Alfons w pośpiechu przekazuje jej broń, którą dziewczyna ukrywa pod spódnicą. Knyst, który przechwycił raport Irki, wzywa ją do siebie. Kiedy okazuje się, że kurier nie ma żadnych meldunków z Tomaszowa, zaniepokojeni Ewka i Witek jadą sprawdzić sytuację. Spotykają się z Knystem. Mężczyzna bierze Witolda na rozmowę do gabinetu. Ewa zostaje na zewnątrz z Grywałdem i Smutnem. Dowiaduje się od nich, że Irka i Brodzka zostały uwięzione. Dochodzi do strzelaniny. Marysia wsiada do czarnego samochodu, w którym czeka Kleim. Mężczyzna wypytuje o jej kontakty z Dietrichem i nakazuje, by zdawała mu relacje ze wszystkich spotkań Niemca. Obserwuje ich Jurek.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)