Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Męska rzecz

Wojciech Cejrowski - boso przez świat: Męska rzecz

cykl reportaży Polska 2009   b.o.
W skrócie:Filmowcy dokumentują życie indiańskiej wioski. Z mieszkańcami osady Wojciech Cejrowski uczestniczy w mindze, czyli pracy wspólnotowej. Z gospodarzami zasiada m.in. do tradycyjnego posiłku.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

W każdym programie Wojciecha Cejrowskiego prezentowane są ciekawostki z różnych zakątków świata. Podróżnik chętnie uczestniczy w codziennych zajęciach mieszkańców danego regionu i różnego rodzaju lokalnych rozrywkach. Nie obawia się też próbować nawet najbardziej nieapetycznie wyglądających specjałów kulinarnych.

W tym odcinku ekipa filmowa dokumentuje życie indiańskiej wioski. Razem z mieszkańcami osady podróżnik Wojciech Cejrowski uczestniczy w mindze, czyli pracy wspólnotowej. Z gospodarzami zasiada do tradycyjnego posiłku, przysłuchuje się ich rozmowom w czasie wolnym, poznaje również uznawane za męskie zajęcia, takie jak: przygotowywanie dmuchawek i strzał oraz... szycie. Wizyta u Indian staje się pretekstem do rozważań na temat zmian zachodzących w tej społeczności pod wpływem kontaktów z cywilizacją białego człowieka.

Zobacz także