Wiem, co jem (7/16)

Wiem, co jem (7/16)

magazyn poradnikowy Polska 2014   b.o.
W skrócie:Bakalie stają się symbolem zdrowego trybu życia. Tymczasem Inspekcja Handlowa znalazła w tych produktach m.in. kokony owadów i pleśń. Katarzyna Bosacka demaskuje nieuczciwe sztuczki producentów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Katarzyna Bosacka po raz kolejny przygląda się produktom, które znajdują się na sklepowych półkach. Dla prowadzącej sklep spożywczy stał się niemal drugim domem. Kasia krąży między regałami z żywnością, sprawdzając skład produktów, ich wartości odżywcze, a także smak i jakość.

Statystyczny Polak zjada rocznie prawie 2 kilogramy bakalii. Stają się one symbolem zdrowego życia. Tymczasem Inspekcja Handlowa znalazła w tych produktach: kokony owadów, spleśniałe owoce, czy zjełczałe orzechy. Katarzyna Bosacka wyjaśni, jakich sztuczek używają producenci, żeby ukryć przed konsumentami konserwant - dwutlenek siarki. Widzowie dowiedzą się, co w bakaliach robią pochodne ropy naftowej, których używa się do produkcji smarów silnikowych. Nieustraszona prowadząca podpowie, które orzechy są najzdrowsze, znajdzie bakalie na poprawę humoru i sprawdzi, czemu suszone morelki zawdzięczają pomarańczowy kolor.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także