Walki zwierząt: Walka o władzę (5)

(Animal Fight Club: Power Struggles)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2016   od 12 lat
W skrócie:Twórcy odcinka pokażą spektakularny pojedynek samicy lamparta z większym samcem. Widzowie przekonają się także, jak złożona jest rywalizacja między największymi małpami człekokształtnymi.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 11 listopada
za 11 dni
14:00 National Geographic Wild

Opis

Kolejny sezon spektakularnej serii przyrodniczej, która przedstawia brutalną stronę świata zwierząt. Twórcy programu podpatrują zachowania najgroźniejszych i najbardziej zaciekłych stworzeń z różnych zakątków świata. Zobaczymy między innymi olbrzymie niedźwiedzie, zwinne tygrysy i potężne nosorożce podczas walki o przetrwanie, terytorium czy samicę. W tych dramatycznych pojedynkach na śmierć i życie wszystkie chwyty są dozwolone.

W tym odcinku

Nawet największe bitwy można wygrać lub przegrać w ułamku sekundy. Nie ma przy tym znaczenia, czy zwierzę walczy o pożywienie, schronienie czy przetrwanie. W dzisiejszym odcinku będziemy świadkami spektakularnego pojedynku samicy lamparta z większym samcem - stawką jest jej lunch i życie. Przekonamy się także, jak złożona jest rywalizacja między największymi małpami człekokształtnymi. Zobaczymy również, jak niebezpieczną bronią może być ogon warana nilowego.

Zobacz także