Walki zwierząt: Niebezpieczni mieszkańcy Afryki (2)

(Animal Fight Club: Africa's Deadliest)

serial dokumentalny Wielka Brytania 2016   od 12 lat
W skrócie:Afrykańskie równiny są domem dla wielu drapieżników. Wśród nich naczelne miejsce zajmują lwy. Trzy samce próbują pokonać zadziornego nosorożca.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 27 lutego
za 8 dni
10:00 National Geographic Wild
piątek, 28 lutego
za 9 dni
4:00 National Geographic Wild

Opis

Kolejny sezon spektakularnej serii przyrodniczej, która przedstawia brutalną stronę świata zwierząt. Twórcy programu podpatrują zachowania najgroźniejszych i najbardziej zaciekłych stworzeń z różnych zakątków świata. Zobaczymy między innymi olbrzymie niedźwiedzie, zwinne tygrysy i potężne nosorożce podczas walki o przetrwanie, terytorium czy samicę. W tych dramatycznych pojedynkach na śmierć i życie wszystkie chwyty są dozwolone.

W tym odcinku

Afryka stanowi naturalne środowisko najgroźniejszych drapieżników, jakie występują na ziemi. Należą one do najzdolniejszych myśliwych w królestwie zwierząt, ale ich ofiary też wcale nie są bezbronne. W dzisiejszym odcinku zobaczymy, jak samica geparda staje do zaciekłego pojedynku z gazelką masajską. Przekonamy się również, co się wydarzy, gdy trzy lwy popełnią największy błąd swoim życiu, próbując powalić zadziornego nosorożca.

Zobacz także