W słońcu i w deszczu: Nie zapomnisz nigdy (2/7)

W słońcu i w deszczu

odc. 2/7: Nie zapomnisz nigdy

serial obyczajowy Polska 1979   od 12 lat
Występują:Hanna Bieniuszewicz, Jarosław Kopaczewski, Marzena Trybała, Bolesław Płotnicki
Reżyseria:Sylwester Szyszko
W skrócie:Bolek zaciąga pożyczkę na unowocześnienie gospodarstwa. Rozpoczyna też poszukiwania kandydatki na żonę. Nie jest to łatwe. Zdesperowany chłopak daje do gazety ogłoszenie matrymonialne.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
niedziela, 7 czerwca
za 4 dni
13:00 Kino Polska
sobota, 13 czerwca
za 10 dni
19:00 Kino Polska
poniedziałek, 15 czerwca
za 12 dni
11:00 TVP Kultura

Opis

Obraz polskiej prowincji lat 80. na przykładzie rodziny Małolepszych ze wsi Gudzewo - gospodarza Feliksa (Bolesław Płotnicki), jego żony (Wanda Łuczycka) i ich najmłodszego syna Bolka (Jarosław Kopaczewski). Małżeństwo gospodaruje na paru hektarach, starsze dzieci wyjechały do miasta i urządziły się, jeden z synów został nawet adwokatem. Dwudziestoparoletni Bolek, który został przy rodzicach, przysparza im wielu zmartwień. Chłopak często wszczyna awantury i zagląda do kieliszka. Całymi dniami włóczy się z rówieśnikami równie nieokrzesanymi jak on. Nie ma też szans, by się ustatkować, gdyż dziewczyny w większości pouciekały do miast.

W tym odcinku

Bolek zaciąga pożyczkę na unowocześnienie odziedziczonego po ojcu gospodarstwa. Stawia nową oborę, jednak w trakcie budowy okazuje się, że brakuje mu materiałów. W tym samym czasie młody rolnik rozpoczyna poszukiwania odpowiedniej kandydatki na żonę. Jednak jego dawna sympatia Krysia, do której się zaleca, wybiera jego konkurenta, organistę Wojtka, z kolei młoda wdowa Wanda, która się w nim podkochuje, mu nie odpowiada. Zdesperowany chłopak daje do gazety ogłoszenie matrymonialne, licząc że w ten sposób uda mu się znaleźć towarzyszkę życia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także