W słońcu i w deszczu: Na wszystkie fronty (4/7)

W słońcu i w deszczu

odc. 4/7: Na wszystkie fronty

7.5/10
serial obyczajowy Polska 1979   od 12 lat
Występują:Hanna Bieniuszewicz, Jarosław Kopaczewski, Irena Telesz-Burczyk, Bolesław Płotnicki
Reżyseria:Sylwester Szyszko
W skrócie:Między Bolkiem a Wojtkiem, dawnym jego konkurentem do ręki Krysi, dochodzi w kościele do bójki. Julkę drażni zachowanie chłopaka. Po kolejnej sprzeczce o mały włos nie zrywają zaręczyn.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obraz polskiej prowincji lat 80. na przykładzie rodziny Małolepszych ze wsi Gudzewo - gospodarza Feliksa (Bolesław Płotnicki), jego żony (Wanda Łuczycka) i ich najmłodszego syna Bolka (Jarosław Kopaczewski). Małżeństwo gospodaruje na paru hektarach, starsze dzieci wyjechały do miasta i urządziły się, jeden z synów został nawet adwokatem. Dwudziestoparoletni Bolek, który został przy rodzicach, przysparza im wielu zmartwień. Chłopak często wszczyna awantury i zagląda do kieliszka. Całymi dniami włóczy się z rówieśnikami równie nieokrzesanymi jak on. Nie ma też szans, by się ustatkować, gdyż dziewczyny w większości pouciekały do miast.

W tym odcinku

W kościele pomiędzy Bolkiem a Wojtkiem, dawnym jego konkurentem do Krysi - dziś już jej mężem - dochodzi do bójki. Obaj uczestnicy awantury stają przed kolegium i otrzymują wysokie grzywny. Julkę drażni nieodpowiedzialne zachowanie chłopaka. Po kolejnej sprzeczce młodzi o mały włos nie zrywają zaręczyn. Matka Bolka postanawia pogodzić narzeczonych.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)