W słońcu i w deszczu: Końskie wesele (5)

W słońcu i w deszczu

odc. 5: Końskie wesele

serial obyczajowy Polska 1979   od 12 lat
Występują:Hanna Bieniuszewicz, Jarosław Kopaczewski, Antoni Jurasz, Bolesław Płotnicki
Reżyseria:Sylwester Szyszko
W skrócie:Bolek i Julka biorą ślub. Wesele odbywa się w klubie PGR, a wśród gości są pracownicy PGR-ów. W czasie przyjęcia Bolek otrzymuje wiadomość, że złodzieje uprowadzili jego ulubionego konia.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Obraz polskiej prowincji lat 80. na przykładzie rodziny Małolepszych ze wsi Gudzewo - gospodarza Feliksa (Bolesław Płotnicki), jego żony (Wanda Łuczycka) i ich najmłodszego syna Bolka (Jarosław Kopaczewski). Małżeństwo gospodaruje na paru hektarach, starsze dzieci wyjechały do miasta i urządziły się, jeden z synów został nawet adwokatem. Dwudziestoparoletni Bolek, który został przy rodzicach, przysparza im wielu zmartwień. Chłopak często wszczyna awantury i zagląda do kieliszka. Całymi dniami włóczy się z rówieśnikami równie nieokrzesanymi jak on. Nie ma też szans, by się ustatkować, gdyż dziewczyny w większości pouciekały do miast.

W tym odcinku

Bolek i Julka pobierają się. Wesele Małolepszych odbywa się w klubie Państwowego Gospodarstwa Rolnego, a wśród zaproszonych gości znaleźli się pracownicy PGR-ów i niezrzeszeni rolnicy. W trakcie przyjęcia Bolek otrzymuje wiadomość, że ze stajni złodzieje wyprowadzili jego ulubionego konia. Pan młody natychmiast wyrusza na poszukiwania zwierzęcia.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także