Trzy młyny: Młyn nad Utratą (1/3)

Trzy młyny

odc. 1/3: Młyn nad Utratą

DRAMAT OBYCZAJOWY Polska 1984   od 12 lat
Występują:Ewa Dałkowska, Jan Jankowski, Edward Żentara, Jerzy Zelnik
Reżyseria:Jerzy Domaradzki
W skrócie:1928 rok. Julian Zdanowski przyjeżdża do przyjaciela Karola. Poznaje Jadwigę, rozwódkę z dwójką dzieci. Nawiązują romans, który niepokoi Karola, zdradzającego wobec przyjaciela miłość.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 6 kwietnia
za 3 dni
13:00 TVP Kultura

Opis

"Trzy młyny" to telewizyjny cykl, powstały na kanwie opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza "Młyn nad Utratą" z 1936 roku, "Młyn nad Lutynią" z 1946 roku oraz "Młyn nad Kamienną" z 1950 roku. Akcja tego miniserialu rozgrywa się od roku 1928 do lat pięćdziesiątych. Każdy odcinek jest zamkniętą całością, a jedyną postacią pojawiającą się we wszystkich częściach jest ksiądz Ryba.

1928 rok. Młody poeta Julian Zdanowski (Jan Jankowski) przyjeżdża w odwiedziny do swego przyjaciela Karola (Jerzy Zelnik), zamożnego arystokraty i konesera sztuki. Tu poznaje Jadwigę (Ewa Dałkowska), starszą od siebie rozwódkę z dwójką dzieci, zamieszkałą w młynie. Wkrótce nawiązują romans, który niepokoi Karola, zdradzającego wobec przyjaciela platoniczną miłość i homoseksualne skłonności. Niebawem Julian przeprowadza się do Jadwigi, ale ich szczęście trwa bardzo krótko... "Trzy młyny" to telewizyjny cykl, powstały na kanwie opowiadań Jarosława Iwaszkiewicza "Młyn nad Utratą" z 1936 roku, "Młyn nad Lutynią" z 1946 roku oraz "Młyn nad Kamienną" z 1950 roku. Akcja tego mini- serialu rozgrywa się od roku 1928 do lat pięćdziesiątych. Każdy odcinek jest zamkniętą całością, a jedyną postacią pojawiającą się we wszystkich częściach jest ksiądz Ryba.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także