Tropicielki rodzinnych historii (1)

Tropicielki rodzinnych historii (1)

serial dokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Reżyseria:Olga Siama
W skrócie:Agnieszka i Ania chcą odkryć historię swojej rodziny. O jej żydowskim pochodzeniu dowiedziały się przez przypadek. Kinga i Karolina rozpoczynają poszukiwania, które sprawiają tropicielkom problemy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 19 grudnia
za 13 dni
14:00 CANAL+ Family

Opis

Interesujące historie ludzi, którzy postanowili dowiedzieć się, kim byli ich przodkowie. Pomogą im w tym Karolina i Kinga - historyczki i genealożki. Dziewczyny kilka lat temu założyły firmę i teraz wraz z sześcioosobowym zespołem odkrywają liczne rodzinne tajemnice. W tej serii dokumentalnej tytułowe tropicielki i ich ekipa przystępują do pracy, by dowiedzieć się jak najwięcej o przeszłości klienta. W każdym odcinku widzowie poznają innego bohatera. Jego historia to zawsze duże genealogiczne wyzwanie. Nierzadko wychodzą na jaw szokujące sekrety. Tropem będą dokumenty, pamiątki, wspomnienia, listy, zdjęcia oraz gazety. Dziewczyny zagłębiają się w wirtualne archiwa i szukają śladów w terenie. Spotykają się też z lokalnymi historykami i zwykłymi ludźmi. Poznają pełne emocji i wzruszeń historie ludzi, którzy utracili kontakt ze swoimi bliskimi i szukają odpowiedzi na pytanie, kim są. Spróbują też odnaleźć żywych i niepoznanych dotąd przodków klientów.

W tym odcinku

Agnieszka i Ania, rodowite krakowianki, chcą odkryć historię swojej rodziny. O jej żydowskim pochodzeniu dowiedziały się przez przypadek. Kinga i Karolina rozpoczynają poszukiwania, które sprawiają tropicielkom liczne problemy i pełne są niewyjaśnionych wątków. Kiedy udaje się uzyskać więcej informacji o przeszłości, ekspertki obawiają się, że prawda może skrywać niepochlebne fakty o rodzinie bohaterek.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także