Tropicielki rodzinnych historii (5)

Tropicielki rodzinnych historii (5)

serial dokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Reżyseria:Olga Siama
W skrócie:Do tropicielek zgłosiła się Brytyjka Sara. Jej ojciec, który zmarł dawno temu, pochodził z Polski. Córka znalazła karton ze zdjęciami zrobionymi podczas spotkań rodzinnych. Chce odnaleźć krewnych.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
środa, 9 grudnia
za 8 dni
7:30 CANAL+ Dokument

Opis

Interesujące historie ludzi, którzy postanowili dowiedzieć się, kim byli ich przodkowie. Pomogą im w tym Karolina i Kinga - historyczki i genealożki. Dziewczyny kilka lat temu założyły firmę i teraz wraz z sześcioosobowym zespołem odkrywają liczne rodzinne tajemnice. W tej serii dokumentalnej tytułowe tropicielki i ich ekipa przystępują do pracy, by dowiedzieć się jak najwięcej o przeszłości klienta. W każdym odcinku widzowie poznają innego bohatera. Jego historia to zawsze duże genealogiczne wyzwanie. Nierzadko wychodzą na jaw szokujące sekrety. Tropem będą dokumenty, pamiątki, wspomnienia, listy, zdjęcia oraz gazety. Dziewczyny zagłębiają się w wirtualne archiwa i szukają śladów w terenie. Spotykają się też z lokalnymi historykami i zwykłymi ludźmi. Poznają pełne emocji i wzruszeń historie ludzi, którzy utracili kontakt ze swoimi bliskimi i szukają odpowiedzi na pytanie, kim są. Spróbują też odnaleźć żywych i niepoznanych dotąd przodków klientów.

W tym odcinku

Do tropicielek zgłosiła się Sara - Brytyjka z zamiłowaniem do fotografii. Jej tata był z pochodzenia Polakiem, ale zmarł dawno temu. Przed dwoma laty kobieta znalazła karton ze starymi zdjęciami. Udało jej się odkryć, że zostały one zrobione przez ojca w trakcie jego pobytu w Polsce - podczas spotkań rodzinnych. Sara próbowała już zidentyfikować widoczne tam osoby - w Toruniu zorganizowała wystawę "Czy to Ty?". Niestety nie przyniosła ona oczekiwanych efektów. Tropicielki próbują odnaleźć krewnych kobiety. Pokazują też rolę fotografii w odtwarzaniu genealogii. Dla Sary najważniejszą zagadką jest mały chłopiec na rowerku - postać powtarzająca się na kilku zdjęciach.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także