Tajna historia XX wieku (8)

Tajna historia XX wieku (8)

serial dokumentalny Polska 2014-2016   od 12 lat
W skrócie:Najsłynniejszym zamachowcem, który planował zabić Hitlera był Claus von Stauffenberg. Próbował on zamordować Führera w 1944 r. w Wilczym Szańcu. Inicjatorem tego zamachu był Hellmuth Stieff.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 7 listopada
za 10 dni
3:30 Polsat Doku (z napisami)

Opis

Bogusław Wołoszański odkrywa tajemnice historii minionego stulecia. Fascynująca historia XX wieku, choć powstała na naszych oczach, wciąż pozostaje tajna. Do tej pory historykom nie udało się wyjaśnić wielu zagadek II wojny światowej. Prowadzący opowie m.in. jakie tajemnice kryje MRU (Międzyrzecki Rejon Umocniony) i jaką rolę odegrał podczas wojny, czym jest Kostrzyn nad Odrą - miasto, którego nie ma, co naprawdę wydarzyło się w Wilczym Szańcu i opowie prawdziwą historię Westerplatte.

W tym odcinku

Najsłynniejszym zamachowcem, który planował zabić Hitlera, był Claus von Stauffenberg. Próbował on zamordować Führera w 1944 roku w Wilczym Szańcu. Jednak inicjatorem tego najbardziej znanego zamachu był generał Hellmuth Stieff, o którym historia całkowicie zapomniała. Bogusław Wołoszański przypomni, jaką rolę odegrał Stieff podczas nieudanego ataku na przywódcę III Rzeszy, który mógł zmienić bieg wydarzeń.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także