Tajna historia XX wieku (4)

Tajna historia XX wieku (4)

serial dokumentalny Polska 2014-2016   od 12 lat
W skrócie:Załoga Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte broniła przez siedem dni pustych magazynów przed inwazją hitlerowców. Zginęło około 15 obrońców, choć dokładna liczba nie jest znana.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 28 maja
pojutrze
3:30 Polsat Doku
wtorek, 2 czerwca
za 7 dni
0:00 Polsat Games
niedziela, 7 czerwca
za 12 dni
8:00 Polsat Games
poniedziałek, 8 czerwca
za 13 dni
0:00 Polsat Games
poniedziałek, 8 czerwca
za 13 dni
1:20 Polsat Doku

Opis

Bogusław Wołoszański odkrywa tajemnice historii minionego stulecia. Fascynująca historia XX wieku, choć powstała na naszych oczach, wciąż pozostaje tajna. Do tej pory historykom nie udało się wyjaśnić wielu zagadek II wojny światowej. Prowadzący opowie m.in. jakie tajemnice kryje MRU (Międzyrzecki Rejon Umocniony) i jaką rolę odegrał podczas wojny, czym jest Kostrzyn nad Odrą - miasto, którego nie ma, co naprawdę wydarzyło się w Wilczym Szańcu i opowie prawdziwą historię Westerplatte.

W tym odcinku

Załoga Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte broniła przez siedem dni pustych magazynów przed inwazją hitlerowców. Zginęło około 15 obrońców, choć dokładna liczba poległych nie jest znana. Bogusław Wołoszański spróbuje odpowiedzieć na pytania, jaki sens miała ich śmierć i czy walka o Westerplatte była tylko symbolem.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także