Tajna historia XX wieku (11)

Tajna historia XX wieku (11)

serial dokumentalny Polska 2014-2016   od 12 lat
W skrócie:Ciąg dalszy poprzedniego odcinka, w którym prowadzący prezentuje sprawę dowódcy okrętu podwodnego ORP Orzeł. Spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do jego hańbiącego procesu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 23 sierpnia
za 4 dni
23:30 Polsat Games (z napisami)
niedziela, 25 sierpnia
za 6 dni
0:30 Polsat Games (z napisami)
niedziela, 25 sierpnia
za 6 dni
21:30 Polsat Games (z napisami)
poniedziałek, 26 sierpnia
za 7 dni
6:00 Polsat Games
poniedziałek, 26 sierpnia
za 7 dni
23:30 Polsat Games
środa, 28 sierpnia
za 9 dni
6:30 Polsat Games
środa, 28 sierpnia
za 9 dni
23:30 Polsat Games
czwartek, 29 sierpnia
za 10 dni
3:00 Polsat Doku (z napisami)
czwartek, 29 sierpnia
za 10 dni
20:30 Polsat Games (z napisami)

Opis

Bogusław Wołoszański odkrywa tajemnice historii minionego stulecia. Fascynująca historia XX wieku, choć powstała na naszych oczach, wciąż pozostaje tajna. Do tej pory historykom nie udało się wyjaśnić wielu zagadek II wojny światowej. Prowadzący opowie m.in. jakie tajemnice kryje MRU (Międzyrzecki Rejon Umocniony) i jaką rolę odegrał podczas wojny, czym jest Kostrzyn nad Odrą - miasto, którego nie ma, co naprawdę wydarzyło się w Wilczym Szańcu i opowie prawdziwą historię Westerplatte.

W tym odcinku

Ciąg dalszy poprzedniego odcinka, w którym prowadzący prezentuje sprawę dowódcy okrętu podwodnego ORP Orzeł komandora podporucznika Henryka Kłoczkowskiego. Został on zdegradowany do stopnia marynarza przez Polski Sąd Morski w Londynie. Oficera również wydalono z marynarki i skazano na cztery lata więzienia za najcięższe przestępstwo - dezercję. Dziś już wiadomo, że cały proces został upozorowany, zaś Kłoczkowski padł ofiarą spisku oficerów. Bogusław Wołoszański spróbuje odpowiedzieć na pytanie, jak doszło do tego hańbiącego procesu, będącego obrazą prawa.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także