Tajemnice wraków Bałtyku: Jan Heweliusz (4)

Tajemnice wraków Bałtyku: Jan Heweliusz (4)

serial dokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Reżyseria:Sambor Wilk
W skrócie:Odcinek poświęcony historii polskiego promu kolejowo- samochodowego, Jan Heweliusz, zbudowanego w Norwegii dla Polskich Linii Oceanicznych. Prom zatonął w czasie rejsu do Ystad w wyniku sztormu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 13 grudnia
za 6 dni
14:45 CANAL+ Family

Opis

Zespół doświadczonych płetwonurków przeczesuje dno Bałtyku w poszukiwaniu zatopionych statków. Każdy z wraków ma swoją historię - wojna, obozy pracy, szpiedzy, rodzinne tragedie. Ostatni żyjący świadkowie wydarzeń, historycy oraz dokumentaliści odkrywają ich dzieje i poszukają odpowiedzi na nurtujące pytania. W każdym z dziesięciu odcinków ekipa odkrywa przed widzami tajemnice kolejnego okrętu m.in. promu Jan Heweliusz, statku towarowego Mount Vernon oraz niemieckiego lotniskowca Graf Zeppelin.

W tym odcinku

Odcinek poświęcony historii polskiego promu kolejowo-samochodowego, Jan Heweliusz, zbudowanego w Norwegii dla Polskich Linii Oceanicznych. Prom zatonął w czasie rejsu do Ystad w wyniku zabójczego sztormu. Mimo że większość osób znajdujących się na pokładzie przeżyło katastrofę, ostatecznie zginęli oni z powodu zimna i błędów akcji ratowniczej. Ekipa dociera do świadków, którzy przeżyli tragedię. Na jaw wychodzi historia nawigatora, któremu nie pozwolono wylecieć na ratunek załodze i pasażerom.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także