Tajemnice wraków Bałtyku: Bremerhaven (2)

Tajemnice wraków Bałtyku: Bremerhaven (2)

serial dokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Reżyseria:Sambor Wilk
W skrócie:Odcinek mierzy się z tajemnicą statku Bremerhaven, który owiany jest złą sławą. Podobno 'przynosi pecha', ponieważ został zbudowany i zwodowany w Belfaście, czyli tam, gdzie słynny Titanic.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
czwartek, 12 grudnia
za 5 dni
14:45 CANAL+ Family

Opis

Zespół doświadczonych płetwonurków przeczesuje dno Bałtyku w poszukiwaniu zatopionych statków. Każdy z wraków ma swoją historię - wojna, obozy pracy, szpiedzy, rodzinne tragedie. Ostatni żyjący świadkowie wydarzeń, historycy oraz dokumentaliści odkrywają ich dzieje i poszukają odpowiedzi na nurtujące pytania. W każdym z dziesięciu odcinków ekipa odkrywa przed widzami tajemnice kolejnego okrętu m.in. promu Jan Heweliusz, statku towarowego Mount Vernon oraz niemieckiego lotniskowca Graf Zeppelin.

W tym odcinku

Odcinek mierzy się z tajemnicą statku Bremerhaven, który owiany jest złą sławą. Podobno "przynosi pecha", ponieważ został zbudowany i zwodowany w Belfaście, czyli tam, gdzie słynny Titanic. Niósł za sobą śmierć i był też obozem pracy przymusowej ulokowanym w Policach. Odpowiedzi na liczne pytania dotyczące tamtych czasów starają się udzielić osoby, które zostały bezpośrednio dotknięte przez wydarzenia na Bremerhaven - byli więźniowie i ich rodziny, wśród których jest m.in. babcia Łukasza Piórewicza, nurka z ekipy Tomka Stachury. Mężczyźnie zależy, aby zobaczyć miejsce, z którego w okropnym stanie wrócił jego pradziadek.

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także