Tajemnica Sagali: Posłańcy ognia (5/14)

Tajemnica Sagali: Posłańcy ognia (5/14)

7.3/10
serial przygodowy Niemcy/Polska 1996   od 7 lat
Występują:Grzegorz Ruda, Marcin Nowacki, Jan Jankowski, Małgorzata Foremniak
Reżyseria:Jerzy Łukaszewicz
W skrócie:Mieszkańcy Biskupina, po znalezieniu w plecakach Kuby i Jacka takich przedmiotów, jak walkman czy aparat fotograficzny, uznają ich za posłańców bogów i traktują jak wspaniałych gości.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Magiczny kamień Sagala dostaje się w ręce młodego iluzjonisty amatora, Kuby Zawilskiego (Grzegorz Ruda). Chłopiec nie zna mocy skały i przypadkowo zamienia swoją matkę w małe dziecko. Niedługo później dowiaduje się, że tylko zebranie wszystkich części Sagali może pozwolić mu ją odczarować. Aby jednak je zebrać musi udać się w przeszłość. W wyprawie przez czas towarzyszy mu brat Jacek (Marcin Nowacki).

W tym odcinku

Mieszkańcy Biskupina, po przeszukaniu plecaków Kuby i Jacka i znalezieniu w nich "magicznych" przedmiotów, jak walkman czy aparat fotograficzny, uznają chłopców za posłańców bogów. Od tej pory traktują ich jak swoich najwspanialszych gości. Tymczasem Biskupin najeżdżają Scytowie. Kuba i Jacek próbują zapobiec klęsce. Do odstraszenia najeźdźców używają sztucznych ogni, które zabrali ze sobą z XX wieku. Za uratowanie Biskupina otrzymują w darze Serce Boga Słońca - trzeci kawałek Sagali. Cząstka magicznego kamienia natychmiast łączy się z pozostałymi dwoma.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)