Tajemnica Sagali: Agnarr i Geirrod (7/14)

Tajemnica Sagali: Agnarr i Geirrod (7/14)

serial przygodowy Niemcy/Polska 1996   od 7 lat
Występują:Grzegorz Ruda, Marcin Nowacki, Jan Jankowski, Małgorzata Foremniak
Reżyseria:Jerzy Łukaszewicz
W skrócie:Kuba i Jacek uczą rybaków, jak z wody morskiej pozyskać sól, substancję wówczas drogą. W podzięce gospodyni daje im kamień, który wydobyła ze złowionej ryby. Okazuje się, że to część Sagali.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Magiczny kamień Sagala dostaje się w ręce młodego iluzjonisty amatora, Kuby Zawilskiego (Grzegorz Ruda). Chłopiec nie zna mocy skały i przypadkowo zamienia swoją matkę w małe dziecko. Niedługo później dowiaduje się, że tylko zebranie wszystkich części Sagali może pozwolić mu ją odczarować. Aby jednak je zebrać musi udać się w przeszłość. W wyprawie przez czas towarzyszy mu brat Jacek (Marcin Nowacki).

W tym odcinku

Kuba i Jacek uczą rybaków, u których znaleźli gościnę, jak z wody morskiej pozyskać sól, substancję bardzo wówczas drogą. W podzięce gospodyni daje im kamień, który wydobyła ze złowionej wcześniej ryby. Okazuje się, że jest to kolejna część Sagali. Geirrod żąda jednak zwrotu podarunku. Jako syn i następca króla uważa, iż kamień należy się właśnie jemu. Aby uniknąć bójki, jego młodszy brat Agnarr wrzuca kamień do morza. Jacek nurkuje i wydobywa z głębiny czwartą, zagubioną część Sagali.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)