Szpital (807)

Szpital

sezon 11 odc. 807

serial paradokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Dr Morawski przyjmuje na oddział 25-letnią kobietę, która źle się poczuła przed swoim ślubem. Jej narzeczony jest od niej dwukrotnie starszy. Pacjentka wychodzi za niego dla pieniędzy.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Doktor Michał Morawski przyjmuje na oddział 25-letnią kobietę, która źle się poczuła na godzinę przed swoim ślubem i trafiła do szpitala. Jej narzeczony jest od niej dwukrotnie starszy. Pacjentka wychodzi za niego dla pieniędzy, o czym mężczyzna nie wie. Wkrótce okazuje się, że jego córka doprowadziła do zatrucia przyszłej macochy lekami, by uniemożliwić zawarcie małżeństwa. Doktor Piotr Wójtowicz zajmuje się 8-letnim chłopczykiem, który podtopił się na basenie. Ordynator odkrywa na ciele dziecka siniaki, dostrzega też kilka złamanych żeber. Natychmiast zawiadamia policję. Ojciec małego pacjenta nie wie, że kiedy siedział w więzieniu jego starszy syn znęcał się nad młodszym bratem. Ich matka ukrywa prawdę, ponieważ chce sama opanować agresję nastolatka.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także