x
Szpital (528)

Szpital

sezon 4 odc. 528

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:12-letni Kuba bierze udział w seansie spirytystycznym. Podczas ucieczki ze strychu spada z drabiny. Pomocy lekarskiej wymaga również 48-letnia Lucyna, która zażywa leki sprowadzane z Chin.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na SOR trafia 12-letni Kuba Szulc. Jego kolega urządził dla niego seans spirytystyczny, by chłopiec mógł się skontaktować ze swoją zmarłą matką. Od zapalonych świeczek wybuchł pożar. Przerażony nastolatek uciekając ze strychu, spadł z drabiny. Doktor Morawski bada młodego pacjenta. W szpitalu Kuba połyka garść tabletek uspokajających i nasennych, by w końcu spotkać matkę. 50-letni Robert Węgrzyn przyprowadza na SOR swoją 48-letnią małżonkę. Kobieta zachowuje się dziwnie, ma także halucynacje. Jej mąż nie wie, że ona właśnie przechodzi menopauzę i, by zminimalizować dokuczliwe objawy tego stanu, zażywa leki sprowadzane z Chin. Lucyna nie jest świadoma, że te specyfiki mają w swoim składzie narkotyki. Doktor Wójtowicz zajmuje się pacjentką.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także