×
Szpital (308)

Szpital

sezon 4 odc. 308

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Matka przywozi do szpitala 6-letnią Nikolę chorą na mukowiscydozę. Dziecko jest bardzo osłabione. Do kliniki trafia też 15-letnia Magda. Dziewczyna w tajemnicy przed matką była na koncercie.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Matka przywozi do szpitala 6-letnią Nikolę chorą na mukowiscydozę, która jest bardzo osłabiona i ma kłopoty z oddychaniem. Dziewczynką zajmuje się dr Anna Nowicka. Stan dziecka uległ pogorszeniu, gdyż rodziców dziecka nie stać na kosztowną kurację. Ojciec zgadza się wymusić haracz, żeby zdobyć fundusze na ratowanie córki. Karetka przywozi także do szpitala 15-letnią Magdę. Dziewczyna w tajemnicy przed matką była na koncercie. Podczas występu wokalista zespołu skoczył ze sceny na widownię i przygniótł nastolatkę. Ranną pacjentką zajmuje się dr Eryk Wajman. Lekarze diagnozują wstrząśnienie mózgu. Wkrótce w szpitalu zjawia się również poturbowany piosenkarz, a także matka nastolatki.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także