×
Szpital (307)

Szpital

sezon 4 odc. 307

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Do szpitala zgłasza się Mariusz, który skarży się na duszności, podwójne widzenie i ból głowy. Pacjentem zajmuje się dr Wajman. Karetka przywozi 16-letnią Maję, która podczas imprezy wypadła z okna.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Do szpitala zgłasza się 30-letni Mariusz, który skarży się na duszności, podwójne widzenie i ból głowy. Pacjentem zajmuje się dr Eryk Wajman. Mężczyzna ukrywa przed narzeczoną, że pracuje w zakładzie pogrzebowym swoich rodziców. Lekarze diagnozują u niego zatrucie trupim jadem. Wkrótce ukochana odkrywa sekret Mariusza. Karetka przywozi do szpitala 16-letnią Maję, która podczas imprezy wypadła z okna. Pacjentkę przyjmuje dr Piotr Wójtowicz. Nastolatka od śmierci rodziców sprawia problemy. Jej starsza siostra okłamuje lekarzy, że jest prawną opiekunką pacjentki. Kiedy na oddział dociera babcia nastolatek, Maja wyrzuca ją z sali. W końcu jednak wnuczki postanawiają naprawić swoje zachowanie.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także