Szpital (302)

Szpital

sezon 4 odc. 302

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Maciej Słota, Radosław Osmalak, Krzysztof Wnuk, Tomasz Augustynowicz
W skrócie:Na SOR przychodzi lekarz, który dziesięć dni temu wrócił z Afryki, gdzie leczył chorych na ebolę. Mężczyzna twierdzi, że jest zarażony. Doktor Wójtowicz podejmuje decyzję o ewakuacji szpitala.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Historie osób trafiających na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Lekarze nie tylko walczą o zdrowie i życie pacjentów, ale też mierzą się z ich problemami rodzinnymi, trudną sytuacją materialną i bezmyślnością. Przypadki medyczne wpisane są w kontekst obyczajowy i stanowią jedynie punkt wyjścia pełnych emocji, wzruszających opowieści o życiu bohaterów. Poszczególne historie powstały dzięki współpracy z lekarzami kilku krakowskich SOR-ów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami z izby przyjęć.

W tym odcinku

Na SOR przychodzi lekarz, który dziesięć dni temu wrócił z Afryki, gdzie leczył chorych na Ebolę. Mężczyzna twierdzi, że jest zarażony śmiertelnym wirusem. Dr Wójtowicz podejmuje decyzję o ewakuacji szpitala. Na oddziale wybucha panika. Lekarze natychmiast wysyłają próbki do badań laboratoryjnych. Karetka przywozi do szpitala kobietę, z którą mieszka zarażony lekarz. Dwa dni temu dziewczyna dowiedziała się, że jest w ciąży. Stan mężczyzny wciąż się pogarsza, a wyniki badań jego krwi są alarmujące. Wkrótce na odział ratownicy przywożą kolejną kobietę, która miała kontakt seksualny z zarażonym. Obie pacjentki zostają poddane kwarantannie.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także