Szlakiem Kolberga: Alicja Majewska

Szlakiem Kolberga: Alicja Majewska

cykl reportaży Polska 2018   od 12 lat
Reżyseria:Grzegorz Jankowski
W skrócie:Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz spotykają się ze znanym z jednoczenia okolicznych artystów ludowych Pawłem Warownym oraz z Genowefą Kurant, 82-letnią śpiewaczką ze wsi Leopoldów.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 3 lutego
za 7 dni
8:20 TVP Kultura
wtorek, 3 lutego
za 7 dni
8:20 TVP Kultura 2

Opis

Sylwetki artystów ludowych o ciekawych osobowościach, którzy kontynuują działania folklorysty i etnografa, Oskara Kolberga. Każdy odcinek prezentuje podróż w inny region Polski, a role przewodników pełnią znani polscy muzycy.

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wyruszają w muzyczną podróż. Spotykają się z młodym śpiewakiem, znanym z jednoczenia okolicznych artystów ludowych Pawłem Warownym oraz z Genowefą Kurant, 82-letnią śpiewaczką ze wsi Leopoldów. Wspólna nauka ludowej pieśni od pani Genowefy prowadzi Alicję do wzruszających, osobistych wspomnień. Artyści odwiedzają także wieś Zawitała, gdzie z okazji ich przyjazdu zespoły śpiewacze z okolic Ryk przygotowują na podwórzu radosną potańcówkę i przyjęcie.

Zobacz także