Szlakiem Kolberga: Rosalie
cykl reportaży Polska 2018
| Reżyseria: | Grzegorz Jankowski |
|---|---|
| W skrócie: | Wizyta u 91-letniej mistrzyni przyśpiewek, Marii Kowalik z Sędka w Górach Świętokrzyskich. Artystka potrafi na bieżąco improwizować teksty. Uwielbia amerykańskie filmy sensacyjne i tureckie seriale. |
Oglądaj w telewizji
| Data | Godzina | Stacja |
| nie znaleziono żadnej emisji | ||
Opis
Sylwetki artystów ludowych o ciekawych osobowościach, którzy kontynuują działania folklorysty i etnografa, Oskara Kolberga. Każdy odcinek prezentuje podróż w inny region Polski, a role przewodników pełnią znani polscy muzycy.
Wizyta u 91-letniej mistrzyni przyśpiewek, Marii Kowalik z Sędka w Górach Świętokrzyskich. Artystka potrafi na bieżąco improwizować teksty. Uwielbia amerykańskie filmy sensacyjne i tureckie seriale. Odwiedziła ją kompozytorka Rosalie Hoffmann, która tworzy nastrojowe utwory z pograniczna R&B, soulu i muzyki elektronicznej.
Twórcy (pokaż wszystkich)
-
Grzegorz Jankowski
reżyseria
