Szkoła (57)

Szkoła (57)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Danka i Irek chodzą ze sobą od miesiąca. Kiedy chłopak zrywa z nią, ta postanawia dać mu nauczkę. Dziewczyna czuje się oszukana. W zemście rozpuszcza o nim plotkę, że jest nosicielem HIV.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Danka i Irek chodzą ze sobą od miesiąca. Kiedy chłopak zrywa z nią, ta postanawia dać mu nauczkę. Dziewczyna czuje się oszukana i upokorzona, ponieważ chłopak zdradzał ją z innymi koleżankami. W zemście rozpuszcza o nim plotkę, że jest nosicielem wirusa HIV. 17-letnia Karolina świetnie się uczy i nie sprawia żadnych kłopotów wychowawczych. Jej brat, Piotrek, często wagaruje. Alicja Stańko, zaniepokojona zachowaniem gimnazjalisty, wzywa do szkoły matkę ucznia. Karolina postanawia wynająć kogoś, kto będzie udawał przed nauczycielką ich opiekunkę, która w rzeczywistości jest alkoholiczką.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także