Szkoła (549)

serial paradokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Konrad i Michał urządzają w szkole konkurs miss. Eliza wraz z Anitą sprzeciwiają się temu, jak uczniowie traktują koleżanki. Gdy jedna z dziewczyn zostaje ośmieszona, pozostałe chcą się zemścić.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjaliści Konrad Wojcieszko i Michał Gorczyca urządzają w szkole konkurs na miss gimnazjum. Eliza wraz z Anitą sprzeciwiają się temu, jak uczniowie traktują wygląd koleżanek. Kiedy jedna z dziewczyn zostaje ośmieszona, kandydatki do tytułu najpiękniejszej postanawiają się zemścić. Licealistka Nikola Tarkowska od jakiegoś czasu jest nieustannie zmęczona. Często też płacze. Jej przyjaciółki uważają, że to przed rozstanie. Organizują dla nastolatki randkę z przystojnym kolegą. Spotkanie jest nieudane, a Nikola coraz bardziej się załamuje. Nikt nie zdaje sobie sprawę, że dziewczyna cierpi na depresję.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także