Szkoła (547)

Szkoła (547)

serial paradokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Klaudia dostaje miesiączki. Koledzy postanowili zrobić jej przykry żart, przez który poczuła się upokorzona. Nastolatka decyduje się rozpocząć głodówkę. Wierzy, że dzięki temu pozbędzie się problemu.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalistka Klaudia Szot po raz pierwszy dostała miesiączki. Koledzy postanowili zrobić jej przykry żart, przez który poczuła się upokorzona. Nastolatka decyduje się rozpocząć głodówkę, ponieważ uważa, że dzięki temu pozbędzie się problemu. Inny uczeń gimnazjum, Janek Grzywacz, leczy kolegów domowymi sposobami swojej babci. Na pacjentach przyjaciela zarabia Kuba, ale nie mówi mu, że bierze od chorych pieniądze. Przypadkowo Janek poznaje prawdę.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także