x

Szkoła (536)

serial paradokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Ela Nowik stała się popularną piosenkarką disco polo. Zazdrosny kolega z zespołu rozpuszcza plotkę, że dziewczyna ma kłopoty w szkole. Uczennica postanawia pokazać mu swoje możliwości.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Ela Nowik stała się popularną piosenkarką disco polo. Jednocześnie pogorszyły się jej stopnie. Zazdrosny kolega z zespołu rozpuszcza plotkę, że dziewczyna ma kłopoty w szkole. Uczennica postanawia pokazać swoje możliwości - poprawia oceny z pomocą Wacka Jakubowskiego. Janusz dalej pragnie zemsty, ponieważ Ela była dla niego niemiła. Planuje upokorzyć artystkę. Maks i Kamila od jakiegoś czasu są parą. Wciąż się kłócą, więc nastolatek boi się rozstania. Maturzysta spędza wieczór w barze, gdzie poznaje atrakcyjną dziewczynę, z którą spędza noc. Odkrywa, że poderwał kuzynkę swojej partnerki. Dominika zaczyna szantażować Maksa, żąda od niego pieniędzy, zabierając coraz większe sumy.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także