Szkoła (504)

Szkoła (504)

serial paradokumentalny Polska 2018   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Laszek Krasiński prowadzi portal internetowy o szkole. Współpracuje z Kasią Przybysz, ceniąca rzetelne dziennikarstwo. Do Leszka zgłasza się Przemek Mróz, który chce zostać reporterem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Laszek Krasiński prowadzi portal internetowy o szkole. Współpracuje z Kasią Przybysz, ceniąca rzetelne dziennikarstwo. Do Leszka zgłasza się Przemek Mróz, który chce zostać reporterem. Proponuje koledze opublikowanie zmyślonej historii. Nastolatek wyraża na to zgodę. Z zaistniałej sytuacji wynika wiele problemów... Dwaj gimnazjaliści zamieszczają w sieci śmieszne filmiki, które sami nagrywają. Dziewczyna jednego z nich, Igora, rzuca nastolatkom wyzwanie. Alicja chce, żeby pokazali, że potrafią pomagać innym. Chłopcy postanawiają się tym zająć, ale niestety, wspierają potrzebujących kosztem innych.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także