Szkoła (42)

Szkoła (42)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Nauczyciele, Barbara i Tomasz, prowadzą zajęcia z ratownictwa medycznego. Uczeń Darek Zatoński cały czas żartuje. Myśli, że w ten sposób zaimponuje koleżance, która mu się podoba.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Nauczyciele, Barbara Gruszka i Tomasz Dudziak, prowadzą zajęcia z ratownictwa medycznego. Uczeń Darek Zatoński cały czas żartuje. Myśli, że w ten sposób zaimponuje koleżance, która mu się podoba. Ośmiesza się przed grupą, kiedy nie potrafi prawidłowo zrobić masażu serca. Nastolatek postanawia udowodnić, że w szkole nikt nie potrafi udzielić pierwszej pomocy. Razem z kolegą kręcą filmiki. Ofiarą jednego z nich staje się Wiktor. Wściekły chłopak zamierza dokonać zemsty.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także