Szkoła (39)

Szkoła (39)

serial paradokumentalny Polska 2014   od 12 lat
Występują:Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Sabina Głuch, Aleksandra Żurecka
W skrócie:Matka Leny jest pochłonięta pracą. Nie zauważa, że córka coraz częściej upija się do nieprzytomności. Gimnazjalista Tomasz i jego koledzy podejrzewają matematyczkę o popełnienie zbrodni.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Codzienne perypetie współczesnych nastolatków, uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać. Tłem im przygód jest Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie, które znajdują się pod opieką dyrektora, Stanisława Chlebowskiego (Tadeusz Łomnicki).

W tym odcinku

Lena uwielbia imprezować, pić alkohol i eksperymentować z używkami. Jej matka uważa, że dziewczyna jest już dorosła i ma prawo się wyszaleć. Pochłonięta pracą nie zauważa, że córka coraz częściej upija się do nieprzytomności. Chłopak Leny, Damian, ma dość tej sytuacji. W szkole dochodzi między nimi do kłótni. By odreagować, dziewczyna sięga po małą buteleczkę z alkoholem, którą nosi ze sobą w torebce. Gimnazjalista Tomasz znajduje w Internecie artykuł, opisujący historię nauczycielki, która piętnaście lat temu zabiła swoją rodzinę. Uczniowie podejrzewają, że bohaterką tekstu jest ich matematyczka, Teresa Kremer. Klasa postanawia zdobyć dowody jej winy, dlatego po lekcjach śledzą nauczycielkę.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także