Szkoła (334)
Występują: | Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic |
---|---|
W skrócie: | Hania jest załamana rozwodem rodziców. Dziewczyna ma zdecydować, z kim chce mieszkać. Ostatecznie wybór pada na ojca. Konrad decyduje się zdawać na medycynę tylko dlatego, by nie stracić ukochanej. |
Oglądaj w telewizji
Data | Godzina | Stacja |
nie znaleziono żadnej emisji |
Opis
Codzienne perypetie współczesnych uczniów klas gimnazjalnych i licealnych. Młodzi ludzie zmagają się z wieloma problemami typowymi dla ich wieku, jak poszukiwanie własnej tożsamości czy potrzeba akceptacji. Wyzwania, jakie stawia przed nimi świat, oraz sprawy, z którymi muszą sobie radzić, wielokrotnie znajdują ujście w ich zachowaniu. Negowanie autorytetów, bunt, kradzieże, prześladowania i poszukiwanie nowych wrażeń to część wątków zaprezentowanych w serialu. W każdym z odcinków widzowie poznają historie uczniów, w których ważną rolę odegrają nauczyciele. Dzięki ich życzliwej pomocy nastolatkowie uświadomią sobie, że z trudnej sytuacji można znaleźć wyjście i najbardziej skomplikowany problem da się mądrze rozwiązać.
W tym odcinku
Gimnazjalistka Hania jest załamana rozwodem rodziców. Oboje uznali, że dziewczyna jest na tyle dorosła, by sama zadecydować, z kim chce mieszkać. Dla nastolatki to trudna decyzja. Koleżanka radzi jej zrobić rodzicom test i w ten sposób sprawdzić, komu bardziej zależy na córce. Egzamin zdaje tata, więc Hania wybiera jego. Boi się jednak powiedzieć mamie o werdykcie. Okłamuje ją, że będą razem mieszkać. Wkrótce prawda wychodzi na jaw. Maturzysta Konrad boi się porzucenia. Sądzi, że partnerka z nim zerwie, kiedy pójdzie na studia medyczne. Postanawia zostać lekarzem. By to osiągnąć, na egzaminie dojrzałości musi zdawać biologię, jednak nie radzi sobie z tym przedmiotem. Tymczasem Anita umawia się na korepetycje ze studentem medycyny.
Występują (pokaż wszystkich)
-
Joanna Litwin-Widera
jako nauczycielka Barbara Gruszka -
Tadeusz Łomnicki
jako dyrektor Stanisław Chlebowski -
Maria Meyer
jako wicedyrektor Maria Borkowska -
Dorota Godzic
jako nauczycielka Teresa Kremer -
Jagoda Pietruszkówna
jako nauczycielka Alicja Stańko -
Sabina Głuch
jako nauczycielka Jolanta Żabińska -
Jan Mancewicz
jako nauczyciel Zbigniew Małek -
Karol Wolski
jako nauczyciel Piotr Gądek -
Rafał Kosecki
jako nauczyciel Andrzej Lesicki -
Monika Gębala
jako higienistka Ewa Janowska -
Maciej Słota
jako doktor Piotr Wójtowicz
Zobacz także
- Szkoła (653) - serial paradokumentalny - noc sob./niedz., 9 na 10 sierpnia 4:00
- Szkoła (497) - serial paradokumentalny - noc sob./niedz., 9 na 10 sierpnia 5:15
- Szkoła (654) - serial paradokumentalny - noc niedz./pon., 10 na 11 sierpnia 4:00
- Szkoła (809) - serial paradokumentalny - noc niedz./pon., 10 na 11 sierpnia 5:15 i 1 późniejsza emisja
- Szkoła (365) - serial paradokumentalny - noc niedz./pon., 10 na 11 sierpnia 5:45
- Szkoła (572) - serial paradokumentalny - poniedziałek, 11 sierpnia 6:40
- Szkoła (573) - serial paradokumentalny - poniedziałek, 11 sierpnia 7:40
- Szkoła (814) - serial paradokumentalny - poniedziałek, 11 sierpnia 13:55 i 1 późniejsza emisja
- Szkoła (815) - serial paradokumentalny - poniedziałek, 11 sierpnia 14:55 i 1 późniejsza emisja
- Szkoła (655) - serial paradokumentalny - noc pon./wt., 11 na 12 sierpnia 4:00