Szkoła (289)

Szkoła (289)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Dawid marzy o tym, by mieć dziewczynę, jest jednak nieśmiały. Koledzy oferują mu wodę, przekonując go, że to feromony. Do klasy licealnej dołącza Kuba. Zazdrosny kolega chce go skompromitować.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Gimnazjalista Dawid marzy o tym, żeby mieć dziewczynę, jest jednak zbyt nieśmiały. Dwaj starsi koledzy dowiadują się przypadkiem o jego problemie i zamierzają to wykorzystać. Przekonują go, że czysta woda to feromony, dzięki którym nie oprze mu się żadna dziewczyna. Dawid kupuje cudowny środek. Tymczasem inna uczennica, Iga, poznaje prawdę i postanawia zażartować z kolegi. Mówi mu, że podoba się złośliwej Andżelice Sowie. Do jednej z klas licealnych dołącza nowy uczeń, Kuba. Chłopak spowodował wypadek samochodowy, w którym zginęła jego dziewczyna. Od tego czasu nastolatek ma na twarzy sporą bliznę. Dorian Galicki chce skompromitować nastolatka, ponieważ jest zazdrosny o Zuzę Jaros, która zamierza umówić się z nowym kolegą. Kiedy odkrywa tajemnicę Kuby, mówi dziewczynie o wszystkim.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także