Szkoła (207)

Szkoła (207)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Ojciec Kingi ożenił się po raz drugi. Uczennica polubiła jego drugą żonę, ale ukrywa to przed matką. Macocha organizuje warsztaty w szkole. Nastolatka nie chce, by jej matka się o tym dowiedziała.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
poniedziałek, 6 kwietnia
za 7 dni
6:00 TVN Fabuła

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Ojciec Kingi Sulmy ożenił się po raz drugi. Uczennica polubiła swoją macochę, ale musi ukrywać to przed matką, która wciąż nie potrafi pogodzić się z rozwodem i jest zazdrosna o nowe życie byłego męża. Macocha Kingi organizuje w szkole warsztaty psychologiczne. Nastolatka nie wie, by jej matka się o tym dowiedziała. Tymczasem przyjaciółki Kingi podstępem sprowadzają kobietę do szkoły. Wojciech Radwan zamierza wystawić w szkole hip-hopowy musical. Z pomocą nauczycielki, Anny Turczyn, organizuje casting na odtwórczyni głównej roli. Andżelika Sowa uważa, że to ona powinna zostać gwiazdą przedstawienia. Do konkursu staje też jej rywalka, Dominika Socha. Andżelika wykorzystuje przygotowaną przez nią choreografię i wzbudza zachwyt jury. Kiedy również Dominika przechodzi do kolejnego etapu, zaczynają ze sobą rywalizować coraz ostrzej.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także