Szkoła (181)

Szkoła (181)

serial paradokumentalny Polska 2015-2016   od 12 lat
Występują:Joanna Litwin-Widera, Tadeusz Łomnicki, Maria Meyer, Dorota Godzic
W skrócie:Osamotniony Miłosz marzy o posiadaniu nadprzyrodzonych zdolności jak jego komiksowi idole. Nabiera przekonania, że jest superbohaterem. Gimnazjalistka Kasia chce pozbawić ojca praw do opieki nad nią.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Serial paradokumentalny "Szkoła" przedstawia obraz współczesnych nastolatków i ich marzeń, problemów oraz trosk. Scenariusz powstawał w oparciu w wielogodzinne rozmowy z uczniami, ich rodzicami i nauczycielami. Trudny okres dojrzewania wiąże się z buntem, negowaniem autorytetów, potrzebą bycia zauważonym, a także sięganiem po to, co zakazane. Bohaterami serialu są nauczyciele i ich podopieczni z Gimnazjum nr 105 i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie. W trzecim sezonie serialu widzowie zobaczą m.in. jak Anna Turczyn, nauczycielka języka angielskiego, zostaje oskarżona o molestowanie czy żądnych sławy nastolatków, którzy nagrywają seks taśmę. Zakończenie każdej historii pokazuje, że nie istnieją sytuacje bez wyjścia, a świat dorosłych jest mniej niedostępny niż sądzą młodzi ludzie.

W tym odcinku

Jeden z uczniów gimnazjum, Miłosz, nie potrafi odnaleźć się wśród rówieśników. Chłopak jest fanem komiksów o superbohaterach. Marzy o posiadaniu nadprzyrodzonych zdolności i ratowaniu świata. Inni uczniowie, Olaf i Kajtek, ciągle mu dokuczają. Wmawiają Miłoszowi, że faktycznie posiada niezwykłe zdolności. On chce je wykorzystać do walki ze starszym łobuzem. Kiedy ten rezygnuje z pojedynku, nastolatek utwierdza się w przekonaniu, że jest superbohaterem. Postanawia ocalić jedną z koleżanek przed jej ojcem. Rodzice gimnazjalistki Kasi są po rozwodzie. Dziewczyna mieszka z ojcem, matka - artystka - podróżuje po świecie i rzadko odwiedza córkę. Po kilku miesiącach milczenia, kobieta zaprasza nastolatkę na wspólny wyjazd do egzotycznych krajów. Ojciec jest temu przeciwny, więc Kasia planuje zrobić wszystko, by odebrano mu prawo do opieki nad nią.

Występują (pokaż wszystkich)

Zobacz także