Stulecie Winnych (9)

Stulecie Winnych (9)

serial obyczajowy Polska 2019   od 12 lat
Występują:Kinga Preis, Roman Gancarczyk, Sebastian Łach, Jan Wieczorkowski
Reżyseria:Piotr Trzaskalski
W skrócie:Sierpień 1932 roku. Paweł i Mania stają na ślubnym kobiercu. Cała rodzina świętuje ten dzień. Jasiek pomaga przy remoncie pałacu Wieruszów. Wierzy, że Łucja w końcu spojrzy na niego łaskawszym okiem.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
wtorek, 12 listopada
wczoraj
13:45 TVP Polonia

Opis

Opowieść o losach trzypokoleniowej rodziny Winnych, która zamieszkuje podwarszawski Brwinów. Dbająca o domowe ognisko Bronia (Kinga Preis) jest żoną Antoniego (Roman Gancarczyk), szanowanego we wsi zduna. Owocem udanego małżeństwa są czterej synowie, którzy mają już własne rodziny. Winni prowadzą zwyczajny żywot, choć w niełatwych czasach - przyszło bowiem im żyć podczas zawieruchy wojennej. Serial jest ekranizacją wydanej w 2015 roku trzytomowej sagi "Stulecie Winnych" autorstwa Ałbeny Grabowskiej. Powieść ta zyskała rzesze sympatyków i szybko znalazła zaszczytne miejsce wśród bestsellerów. Reżyserem obrazu jest twórca wielokrotnie nagradzanego na festiwalach filmowych dramatu "Edi", Piotr Trzaskowski. Za zdjęcia odpowiada Witold Płóciennik, nominowany do Złotej Żaby operator w "Wymyku". Plejada czołowych polskich aktorów jest zapowiedzią dobrego kina. W projekcie wzięli udział m.in.: Kinga Preis, Jan Wieczorkowski, Roman Gancarczyk, Katarzyna Kwiatkowska, Olaf Lubaszenko, Arkadiusz Janiczek i Rafał Królikowski.

W tym odcinku

Sierpień 1932 roku. Paweł nie czeka dłużej na Anię. Wybiera drugą z bliźniaczek. Wkrótce Paweł i Mania stają na ślubnym kobiercu. Wszyscy Winni weselą się z zaślubin. Tylko Ania jest smutna. Po ceremonii dziewczyna wraca na studia do Warszawy. Podczas wizyt w Brwinowie unika spotkań z siostrą i szwagrem. Jasiek pomaga przy remoncie pałacu Wieruszów. Wierzy, że Łucja w końcu spojrzy na niego łaskawszym okiem. Panience nie w głowie amory, marzy bowiem o europejskim wystroju domu. Ojciec sprowadza dla niej włoskiego stolarza, Guido. Gość cierpi z powodu polskiego jedzenia. Na pomoc zostaje zawezwana Bronia. Winna szybko znajduje wspólny język z włoskim artystą. Tymczasem w małżeństwie Mani i Pawła nie dzieje się najlepiej. Mężczyzna unika bliskości z żoną.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także