Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza

Straszny sen Dzidziusia Górkiewicza

KOMEDIA OBYCZAJOWA Polska 1993   od 12 lat
Występują:Edward Dziewoński, Katarzyna Skrzynecka, Stanisława Celińska, Janusz Gajos
Reżyseria:Kazimierz Kutz
W skrócie:Emeryt Górkiewicz przenosi się do małego miasta. Dostaje propozycję kandydowania na burmistrza. Śni mu się posiedzenie rady gminy.
Ciąg dalszy paradoksów z życia bohatera "Eroiki" Andrzeja Munka w czasach transformacji ustrojowej po 1989 roku. Zbędny trud i Edwarda Dziewońskiego, i Kazimierza Kutza, a przede wszystkim scenarzysty obu utworów Jerzego St. Stawińskiego.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Dzidziuś Górkiewicz (Edward Dziewoński) po przejściu na emeryturę przenosi się do podwarszawskiego miasteczka. Mieszka tam razem z wnuczką Ewą (Katarzyna Skrzynecka). Gdy zdobywa zaufanie i szacunek lokalnej społeczności, grupa miejscowych biznesmenów zaczyna postrzegać go jako idealnego kandydata na nowego burmistrza. Sam Górkiewicz nie jest zdecydowany, co ma robić. Śni mu się posiedzenie rady gminy, na którym chce przedstawić swój program wyborczy. Zebranie zamienia się w sąd nad jego przeszłością. Oponenci, zwolennicy, dawne kochanki, starzy przyjaciele i prześladowcy wyciągają niechlubne szczegóły z jego życia. Po przebudzeniu się Dzidziuś postanawia nie kandydować na burmistrza i wyjechać z miasteczka. Wnuczka przekonuje go, by został. Następnego dnia rano Górkiewicz idzie na posiedzenie. Zebranie rozpoczyna się tak jak to ze snu. Dzidziuś Górkiewicz to bohater "Scherzo alla Polacca", pierwszej noweli "Eroiki" Andrzeja Munka.

Występują (pokaż wszystkich)