Stepy

Stepy

6.2/10

(Beyond the Steppes)

DRAMAT OBYCZAJOWY Belgia/Polska 2010   od 12 lat
Występują:Agnieszka Grochowska, Aleksandra Justa, Borys Szyc, Tatiana Tarskaja
Reżyseria:Vanja d'Alcantara
W skrócie:II wojna światowa. Nina, żona żołnierza AK, zostaje zesłana w głąb Azji, do obozu pracy. Gdy jej synek zapada na czerwonkę, ucieka i rusza na poszukiwania leku.
Agnieszka Grochowska jako młoda Polka zesłana wraz z synkiem na stepy sowieckiej Azji Centralnej. Oraz katalog okrucieństw znanych każdemu Polakowi.
Konrad J. Zarębski, Gazeta Telewizyjna

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Trwa II wojna światowa. Nina (Agnieszka Grochowska) samotnie opiekuje się swoim synem, po tym jak jej mąż, Roman (Borys Szyc), żołnierz Armii Krajowej, wyruszył na front. Spokój matki burzy zjawienie się wojsk radzieckich, które zmuszają wszystkie kobiety i dzieci do opuszczenia domów. Schwytani Polacy zostają zesłani w głąb Azji Centralnej, by pod nadzorem policji politycznej pracować w nieludzkich warunkach. Pewnego dnia synek Niny zapada na czerwonkę. Kobieta bezskutecznie próbuje uzyskać pomoc od radzieckich żołnierzy. W końcu zdesperowana ucieka i wyrusza na poszukiwanie leków w towarzystwie grupy kazachstańskich koczowników. Musi stawić czoła licznym przeciwnościom i wyzwaniom.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)