×
Stawka większa niż życie: Spotkanie (17/18)

Stawka większa niż życie

sezon 1 odc. 17/18: Spotkanie

serial wojenny Polska 1967   od 7 lat
Występują:Stanisław Mikulski, Barbara Brylska, Stanisław Milski, Barbara Horawianka
Reżyseria:Andrzej Konic
W skrócie:Kwiecień 1945 r. Kloss ma za zadanie odnaleźć tajne archiwum, które ukrył pułkownik Ring. Udaje mu się dotrzeć do domu brata oficera. Próbuje tam zdobyć informacje o miejscu ukrycia akt.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
sobota, 29 czerwca
za 10 dni
3:00 TVP HD (z napisami)

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Kwiecień 1945 roku. Hans Kloss otrzymuje zadanie odnalezienia niemieckiego archiwum, które ukrył pułkownik Ring. W cywilnym ubraniu dociera do domu brata oficera. Podaje się za znajomego pułkownika. Zastaje tam jego bratanicę Ingę, gosposię Bertę, pannę Elken oraz aptekarza Schenka. Inga znajduje nieopodal domu rannego inwalidę, Millera. Dowiaduje się, że to jej stryj strzelał do niego. Staruszek widział bowiem, jak Ring zatapiał w jeziorze wielką skrzynię. Wkrótce Miller zostaje zamordowany. Tymczasem do miasta wkracza polskie wojsko. Kloss odkrywa, że panna Elken jest agentką amerykańskiego wywiadu i również próbuje odnaleźć archiwum. Kiedy Niemcy ponownie wkraczają do miasta, w domu pojawia się pułkownik. Panna Elken składa mu propozycję współpracy. Kloss nie może jednak dopuścić, aby archiwum przejęli Amerykanie.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)