Stawka większa niż życie: Ściśle tajne (2)

Stawka większa niż życie

sezon 1 odc. 2: Ściśle tajne

7.4/10
serial wojenny Polska 1968   od 12 lat
Występują:Stanisław Mikulski, Wanda Koczeska, Igor Śmiałowski, Leon Niemczyk
Reżyseria:Janusz Morgenstern
W skrócie:Rok 1942. W ręce Niemców trafia dr Pulkowski, pracujący przed wojną nad nowym typem silnika odrzutowego. Hans Kloss otrzymuje zadanie uwolnienia polskiego naukowca.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 24 stycznia
za 4 dni
9:50 Stopklatka
sobota, 25 stycznia
za 5 dni
12:55 Stopklatka
sobota, 1 lutego
za 12 dni
16:50 Kino Polska
niedziela, 2 lutego
za 13 dni
11:25 Kino Polska (powtórka)

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Rok 1942. Dr Pulkowski, który przed wojną prowadził badania nad nowym typem silnika odrzutowego, zostaje schwytany. Inżynier Reil próbuje namówić go do współpracy z Niemcami. Kloss otrzymuje zadanie odbicia polskiego naukowca. Wraz z agentem brytyjskim Riolettem, którego początkowo podejrzewa o współpracę z gestapo, przygotowują plan działania. Wkrótce doktor zostaje uwolniony, jednak w czasie akcji ginie Reil. Podejrzenie o szpiegostwo zostaje skierowane na Puschkego.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także