Stawka większa niż życie: Cafe Rose (4)

Stawka większa niż życie

sezon 1 odc. 4: Cafe Rose

7.4/10
serial wojenny Polska 1968   od 12 lat
Występują:Stanisław Mikulski, Alina Janowska, Joanna Jedlewska, Barbara Klimkiewicz
Reżyseria:Andrzej Konic
W skrócie:Rok 1942. Kloss jedzie do Stambułu, by zlikwidować agenta wywiadu brytyjskiego. Na miejscu kontaktuje się z właścicielką kawiarni, a w rzeczywistości członkinią siatki wywiadowczej.

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
piątek, 20 grudnia
za 4 dni
11:00 Stopklatka TV
sobota, 21 grudnia
za 5 dni
12:05 Stopklatka TV
wtorek, 24 grudnia
za 8 dni
16:30 Kino Polska
środa, 25 grudnia
za 9 dni
9:45 Kino Polska (powtórka)

Opis

II wojna światowa. Stanisław Kolicki (Stanisław Mikulski) jest oficerem wywiadu. Jako szpieg wkrada się w niemieckie szeregi, gdzie prowadzi działalność pod kryptonimem J-23, czyli jako Hans Kloss. W nowym wcieleniu, w mundurze Abwehry dzięki swojemu urokowi osobistemu i sprytowi wykrada najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy. Kloss kpi sobie z niemieckiego kontrwywiadu i ośmiesza starania gestapo. Swoje zadanie wykonuje tak umiejętnie, że wkrótce awansuje do stopnia kapitana i zostaje odznaczony niemieckim Żelaznym Krzyżem.

W tym odcinku

Rok 1942. Hans Kloss otrzymuje rozkaz wyjazdu do Stambułu i zlikwidowania agenta wywiadu brytyjskiego, który działa na terenie konsulatu niemieckiego w Turcji. Na miejscu kontaktuje się z madame Rose, właścicielką Cafe Rose, a w rzeczywistości członkinią siatki wywiadowczej. Dowiaduje się od niej, że poza agentem angielskim w konsulacie jest także skorumpowany urzędnik Witte. Ten sądząc, że Kloss przyjechał, aby pozbawić go stanowiska, chce wręczyć mu łapówkę. Podczas przyjęcia w ambasadzie zostaje nagle zamordowana Rose. Klossowi udaje się zdobyć materiały obciążające Wittego. Wkrótce dowiaduje się, kto jest brytyjskim agentem.

Występują (pokaż wszystkich)

Twórcy (pokaż wszystkich)

Zobacz także