Starożytni kosmici: Spisek Majów (1)

Starożytni kosmici

sezon 4 odc. 1: Spisek Majów

(Ancient Aliens: The Mayan Conspiracy)

serial dokumentalny USA 2012
W skrócie:Cywilizacja Majów dominowała w Ameryce Środkowej przez prawie 2000 lat. Dlaczego w IX wieku ich wielkie miasta nagle się wyludniły?

Oglądaj w telewizji

Data Godzina Stacja
nie znaleziono żadnej emisji

Opis

Czwarty sezon popularnej serii badającej tezy paleoastronautyki, czyli paranauki, która zakłada, że w dziejach Ziemi wielokrotnie dochodziło do ingerencji pozaziemskich. Jednym z najbardziej znanych propagatorów tej teorii jest Erich von Däniken. W poszczególnych odcinkach twórcy programu analizują różne wydarzenia historyczne, szukając dowodów na działanie obcych. W tej serii badają m.in. hipotezy dotyczące starożytnych Majów, przepowiednie końca świata oraz okoliczności wielkich kataklizmów.

W tym odcinku

Twórcy serii próbują dociec, jakie były powody upadku cywilizacji Majów. Ten starożytny lud dominował w części kontynentalnej Ameryki Środkowej przez prawie 2000 lat, mając na swoim koncie wspaniałe osiągnięcia nie tylko w architekturze, lecz także w matematyce i astronomii. Jednak w IX wieku wspaniałe miasta Majów nagle opustoszały. Dokumentaliści zastanawiają się, co kryje się za historią tego indiańskiego państwa. Prezentują tezę, że Majowie zawdzięczali swoją wiedzę kosmitom, a nawet konspirowali z obcymi, by wpłynąć na losy świata.

Zobacz także